بالابر آکاردئونی سبک و کوچک – قیمت بالابر آکاردئونی ( قیچی ) متحرک

مرکز فروش بالابر آکاردئونی سیار , لیست قیمت انواع بالابر آکاردئونی متحرک : بالابر نفربر یکسری محدودیت هایی برای مصرف کنندگان دارد که اکثر افراد به آن توجهی ندارند. یکی از محدودیت هایی که باید مورد توجه قرار بگیرد ، وزن بالابر است. وزن زیاد باعث وارد شدن آسیب به کف بالابر می شود. این آسیب در مورد کف های سرامیکی که زیرسازی مناسبی نیز ندارند ، بیشتر است.

بنابراین در زمان طراحی و ساخت بالابر باید فشار وارد شده به کف محاسبه شود. در بالابرهایی با چرخ های بزرگ تر یا بالابرهای شنی فشار وارد شده به کف کمتر می باشد. برخی از بالابرها نیز با وزن کم طراحی و ساخته می شوند تا فشار کمتری به کف وارد شود.

یکی از نکات مهم در طراحی بالابر توجه به ارتفاع بسته شده بالابر می باشد. چراکه با بسته شدن ارتفاع بالابر می تواند از درب ها عبور کند و مشکلات اپراتور بالابر نفربر را برطرف کند.

بالابر-آکاردئونی

بالابر-آکاردئونی

در سال اخیر ، در نمایشگاه Rental Show  در نیو اورلئانز ، سه مدل جدید از بالابرهای سبک عرضه شد. در این بالابرها  امکان  دسترسی به ارتفاع 6.5 و 7.8 متر از 1000 کیلوگرم وزن دارند. این بالابرها مشکلات مربوط به بالابرهایی با وزن زیاد را برطرف می کنند . در این بالابرها فشار زیادی به کف بالابر وارد نمی شود.

بالابر آکاردئونی سبک شرکت Snorkel

شرکت Snorkel ،مدل S3215L را ارائه داد. این  بالابر خودکششی است و   ارتفاع کاری 6.5 متر را دارد. این بالابر بدون اپراتور فشار 774 kg/m2 و با اپراتور فشار 948 Kg/m را به کف وارد می کند. وزن حدودی این بالابر 925 کیلوگرم می باشد. در بخش های مختلف این بالابر ، بریدگی­ و پرفوراژ وجود دارد. از این رو این مدل در نسبت به مدل های قبلی سبک تر می باشد. و ظاهری شبیه به استخوان پرندگان دارد.

این بالابر هیدرولیکی پلاتفورمی بزرگ تر از شاسی دارد و سکوی کشویی ندارد. شرکت Snorkel ، طول بازوهای این بالابر را افزایش داد و توانست ارتفاع بسته شده را به 1.9 متر کاهش دهد. و این بالابر برای عبور از درب ها نیازی به هندرلیل های قابل بسته شدن ندارد .

بالابر آکاردئونی سبک و کوچک شرکت GMG:

شرکت GMG  یک بالابر خودکششی سبک را با روشی متفاوت وارد بازار کرد. این شرکت مانند شرکت SNORKEL، طی انجام تحقیقات به این نتیجه دست یافت که بالابرهای 5.8 متری اکثرا تا ارتفاع 4.5 متر مورد استفاده قرار می گیرند. و نیاز به یک بالابر نفربر 4.5 متر سبک وزن ضرورت دارد.

بالابرهای آکاردئونی با ارتفاع کاری 6.5 متر از نظر طراحی و تکنیک به بالابر سیزری 7.8 متری، شباهت دارند. تنها تفاوت آن ها در این است که این بالابرها یک قیچی کمتر دارند.

این دو بالابر مشخصات و قیمت تقریبا یکسانی دارند و مشتریان در هنگام خرید ، مدل بزرگ تر را خریداری می کنند. شرکت GMG، بالابر آکاردئونی سبک مدل 1530-ED با طول 1.69 متر، “فول آپشن” به همراه موتور الکتریکی مستقیم را طراحی و وارد بازار کرد. این بالابر از اکثر دستگاه­های 6.5 و 7.8 متری ، ارتفاع بسته شده کمتری دارد. این دستگاه مجهز به سکوی کار 1.8 متری می­باشد.

مهم ترین مزیتی که این بالابر صنعتی دارد ، وزن کم آن می باشد. این بالابر وزنی حدود 860 کیلوگرم دارد. مهم ترین عیب این بالابر برقی این است که این بالابر در حالت بسته  ارتفاع 2 دارد. ولی  ارتفاع هندریل­ های این بالابر را می توان کاهش داد.

بالابر قیچی سبک MEC:

شرکت MEC  ، در نمایشگاه Rental Show، بالابر سبک جدید5.8 متری با مدل Micro 19 را عرضه کرد. این بالابر آکاردئونی سبک وزنی حدود 1220 کیلوگرم دارند که در مقایسه با بالابرهای ساخته شده در این ارتفاع که وزنی بین  1350و 1700  دارند ، سبک تر هستند.

تاکنون پیشنهادهای متعددی به منظور حذف سکوی کشویی و پلکان ارائه شده است تا وزن بالابر به کمتر از 1 تن برسد.

این بالابر برقی در حالت بسته ارتفاعی حدود 2 متر دارد. از این رو برای عبور از درب باید ارتفاع هندریل کاهش داده شود.

بالابرهای سیار غیر خود کششی:

شرکت هایی مانند Youngmann  استفاده از بالابرهای سیار دستی را به عنوان راهکار ارائه دادند. این بالابرها توسط نفر قابل جابجایی هستند. مهم ترین ضعفی که این بالابر آکاردئونی سبک در مقایسه با بالابر خودکششی دارد ، ظرفیت کمتر آن می باشد.  اما به دلیل حذف مکانیزم خودکششی قیمت بالابر  کاهش می یابد.

بالابر 5.3 متری این شرکت ظرفیت 230 کیلوگرم دارد. وزن این بالابر حدودا  380 کیلوگرم می باشد.

شرکت ELS Lift  ، بالابر 5.5 متری با ظرفیت 240 کیلوگرم و وزن 430 کیلوگرم ، و  ارتفاع بسته شده 1.87 سانتیمتر ارائه داد. این بالابر از باتری های قابل شارژ تغذیه می کند.

در حال حاضر نیاز های صنعت به بالابر در ارتفاع کاری 5 تا 6 متر مرتفع شده است. در ایران بالابر AB300 ساخت CLAIER ، ارتفاع کاری 5 متر و وزنی حدود 415 کیلوگرم دارد.

این بالابر آکاردئونی سبک نفری ارتفاع بسته شده 1.8 متر دارد، از این رو در هنگام عبور از درب و قرار گرفتن در آسانسور نیازی به کاهش ارتفاع هندریل نمی باشد و به راحتی جابه جا می شود.

این بالابر مجهز به پلاتفورمی با ابعاد 70×140 سانتیمتر وظرفیت 300 کیلوگرم می باشد . این بالابر به راحتی می تواند 2 نفر را به همراه تجهیزات حمل کند.

در هنگام استفاده از این بالابر برای ایمنی بیشتر باید جک های جانبی را مستقر کرد. این بالابر در دو نوع می باشد . بالابر برقی و یا مدل باتری دار.

در سال­های اخیر، تقاضا برای اجاره بالابر آکاردئونی سبک ، افزایش یافته است. از این رو سازندگان در تلاشند تا هزینه تمام شده این محصولات را کاهش دهند. لازم به ذکر است که دستگاه های ارزان تر بین مشتریان نهایی محبوبیت دارند. اما با این وجود مشتریان کمی محصولاتی با قیمت کم و امکانات کم را به محصولاتی با قیمت بالا و امکانات بیشتر ترجیح می دهند. دستگاه هایی با ارتفاع بسته شده کوتاه ، وزن پایین دستگاه و سکوی کار با ظرفیت و ابعاد کارآمد از محبوبیت بیشتری برخوردارند.