به سایت هیراد صنعت آسانبر خوش آمدید ، جهت دانلود نرخ نامه شرکت کلیک نمایید   دانلود نرخ نامه مصوب

دلیل استفاده از آینه در کابین آسانسور چیست ؟

 

دلیل استفاده از آینه در کابین آسانسور

دلیل استفاده از آینه در کابین آسانسور
دلیل استفاده از آینه در کابین آسانسور

 

دلیل استفاده از آینه در کابین آسانسور

 

درب آسانسور رو که باز میکنی اولین چیزیکه میبینی و خوشحال هم میشی آینه هست اما تا حالا پیش خودتون فکر کردین چرا تویه همه ی آسانسورها از آینه استفاده میکنند ؟ یه دلیل خیلی مهم و یکی دوتا دلیل حاشیه ای داره.

 

1 - تصور فضای بیشتر در آسانسور

 

یه بیماری هست به نام فوبیا ( ترس ) از جای تنگ و باریک که فرد در آن احساس خفگی می کند . استفاده از آینه در آسانسور این حس رو به افراد منتقل میکند که انگار در جای پهن تری هستند .

 

2 - عدم توجه به گذر زمان

 

اوایل که رفته رفته ساختمان ها بلند و بلند تر می شدند نیاز به آسانسور حس شد . آسانسور را ساختند اما خیلی کند حرکت می کرد افراد بعد از 5 دقیقه به طبقه 10یا 20 می رسیدند .اینکه تو یه اطاقک کوچیک باشید و با سرعت کم بالا یا پایین حرکت کنید واسه خیلی ها عذاب آور بود . از نظر فنی نمی شد سرعت آسانسور رو  بیشتر کرد پس باید یک کاری می کردند که مردم داخل آسانسور با یک چیزی سرگرم بشوند تا متوجه گذر زمان نشوند .

 

3- عدم توجه به ارتفاع و مشکلات فنی

 

اگر در آسانسور گیر کنید خفه می شوید یا اگر آسانسور از بالا سقوط کند می میرید . این تصورات به اندازه کافی ترسناک هست . الان فکر کنید در یک آسانسور بدون آینه هستید و مجبورید به در و دیوار نگاه کنید . قطعا فکرتون به سمت افکار منفی می رود اما اگر آینه باشد یک دقیقه خودتون رو می بینید و با مشکلات یا زیبایی های چهره یتان سرگرم می شوید و کمتر می ترسید . هنوز هم آدمهایی داریم که به خاطر ترس از آسانسور * سوار آن نمی شوند.

 

4 - عدم سقوط به چاله

 

استفاده از آینه در کابین آسانسور یه دلیل دیگه هم دارد و آن هم اینکه اگه بنا به هر دلیلی کابین آسانسور در یک طبقه دیگر باشد و شما از یک طبقه ی دیگر درب آسانسور رو باز کنید و تصویر خودتون رو در آینه نبینید نباید داخل شوید . چون آینه داخل کابین جا سازی شده و اگه آینه رو نبینید یعنی اینکه کابین وجود ندارد و خدای نکرده حتما داخل چاله آسانسور سقوط خواهید کرد .

 

* به مقاله دلایل ترس از آسانسور مراجعه شود .

 

[calltoaction align="right" title="شرکت هیراد صنعت آسانبر" button_text="تماس با ما" button_link="/index.php/about-us/contact-us"]برای تماس با شرکت کلیک نمایید[/calltoaction]