به سایت هیراد صنعت آسانبر خوش آمدید ، جهت دانلود نرخ نامه شرکت کلیک نمایید   دانلود نرخ نامه مصوب

انواع درب در آسانسور

انواع درب در آسانسور

 

انواع درب در آسانسور


انواع درب در آسانسور


انتخاب درب آسانسور بستگی به نوع آسانسور و بار اسمی آن دارد . بسته به هر حالت ، باید مناسبترین نوع درب کابین و درب طبقه استفاده شود. کار آمدترین درب آسانسور، دربی است که دارای زمان باز شدن کمتری باشد و همچنین عرض آن انتقال همزمان مسافرین را امکان پذیر نماید .


درب طبقات آسانسور


درب های هستند که در محل ورودی طبقات به کابین آسانسور قرار میگیرند.درب طبقات آسانسور انواع مختلفی دارد که میتوان انواع لولایی ، تلسکوپی  و آکاردئونی را نام برد .انتخاب نوع و اندازه بازشوی درب ها متناسب با نوع کاربری آسانسور و مطابق با استاندارد آسانسور صورت میگیرد.


درب های لولایی آسانسور


درب تک لته اغلب به عنوان درب طبقات در آسانسور های کوچک مسافربر در منازل با حجم تردد خیلی کم کاربرد دارد.این نوع درب ها ، فضایی اضافی را برای باز شدن لته نیاز دارد و به طور دستی باز و بسته می شود و هر دو زمان باز شدن و بسته شدن نسبتا طولانی است .نحوه استفاده از این درب به این صورت است که به صورت دستی باز میشود و بسته شدن آن به کمک یک وسیله مخصوص بستن درب صورت میگیرد تا از باز ماندن یا کوبیده شدن درب جلوگیری شود.


درب های کشویی افقی آسانسور


امروز بیشتر از این نوع درب ها استفاده میشود و مزایایی از قبیل باز شدن سریع، کم صدا بودن و راحتی عمل را دارند .
درب های طبقات باید پس از نصب ریلهای آسانسور به صورت کاملا شاقول نصب شوند و هیچگونه شکاف یا جای باز غیر معمول نداشته باشند.
بر آمدگی و یا فرو رفتگی های پشت درب های طبقات ، سمت چاه آسانسور نباید به نحوی باشد که سبب گیر کردن ناخواسته دست یا لباس یا هرگونه شی خارجی گردد (در صورت نداشتن در کابین آسانسور) .ضربه ناشی از برخورد درب به مانع خصوصا مسافران نباید بیشتر از 150 نیوتن باشد.
در آسانسور هایی که فاصله بین دو طبقه متوالی آن بیش از 11 متر باشد. یک درب اضطراری باید در محل مناسب در نظر گرفته شود به طوری که فاصله آنها حداکثر 11 متر باشد.این درب اضطراری باید حداقل 35/0 متر و عرض 2/1 متر ارتفاع داشته باشد و بازشوی آن به سمت چاه آسانسور نباشد.


درب کابین آسانسور


درب هایی هستند که برای کابین آسانسور دو نظر گرفته میشوند و مانند درب طبقات انواع مختلفی دارند .
بهترین نوع ان درب اتوماتیک میباشد.این درب، در محل ورودی کابین قرار گرفته و به طور خودکار باز و بسته میشود سیستم محرکه باز و بسته کردن درب های خودکار طبقات معمولا روی کابین آسانسور وجود دارد و هنگام توقف در طبقه مورد نظر ، به طور همزمان با باز شدن یا بسته شدن درب کابین، درب خودکار طبقه آسانسور نیز باز یا بسته میشود.


کاربری درب های آسانسور به صورت زیر است :

- درب ساده : این درب از نوع لولایی است و فقط در طبقات درب دارند ولی برای کابین درب وجود ندارد.
- درب نیمه اتوماتیک : درب کابین آسانسور اتوماتیک کشویی است ولی درب طبقات لولایی است .
- درب تمام اتماتیک : هم درب کابین و هم درب طبقه آسانسور به محض رسیدن به طبقه مورد نظر به صورت اتوماتیک باز می شوند. درب میتواند به صورت کشویی یا سانترال باشد.