راهنمای خرید اسانسور قسطی – خرید کابین آسانسور به قیمت روز

راهنمای گام به گام خرید آسانسور به قیمت روز , تعویض و راهنمای خرید کابین آسانسور , خرید آنلاین قطعات آسانسور – شرکت هیراد صنعت آسانبر :  در هرکدام از مراحل انتخاب ، خرید و نصب آسانسور باید دقت زیادی به خرج داد ، چراکه هرگونه سهل انگاری می تواند خسارت های جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

نصب آسانسور در ساختمان های بالای 4 طبقه یک امر ضروری است. بدون آسانسور رفت و آمد در چنین ساختمان هایی بسیار دشوار و تقریبا غیرممکن خواهد بود.

در انتخاب آسانسور باید به فاکتورهای مختلفی توجه کرد. از جمله این فاکتورها می توان به امنیت جانی ، استاندارد بودن آسانسور ، قیمت آسانسور و شرایط ساختمان و… اشاره کرد.

افراد معمولی و غیرمتخصص به راهنمای خرید آسانسور توجهی ندارند. این درحالی است که این عوامل را باید در زمان خرید مدنظر قرار داد. اما ممکن است این سوال مطرح شود که ، چگونه می توان با اطمینان آسانسور را خریداری کرد؟

راهنمای خرید اسانسور

راهنمای خرید اسانسور

برای دریافت پاسخ این سوال در ادامه مقاله ما را همراهی کنید. اگر شما جزو دسته افرادی هستید که قصد خرید و نصب آسانسور را دارید؛خواندن این مقاله می تواند اطلاعات جامعی در اختیار شما قرار دهد.

ضرورت نصب اسانسور

همه ما در چند سال اخیر از افزایش قیمت آسانسور و هزینه های آن آگاه هستیم. اما با این وجود تقاضای خرید آسانسور کاهش نیافته است. و نصب آسانسور در ساختمان ها به یک موضوع مهم و ضروری تبدیل شده است. از این رو بهتر است در زمان خرید به راهنمای خرید آسانسور توجه کرد.

ممکن است در یک ساختمان 3 الی 4 طبقه که ساکنین آن روزی یکی دوبار رفت و آمد می کنند نیازی به آسانسور نباشد. اما در یک ساختمان ده طبقه ، رفت و آمد فردی که در بالاترین طبقه قرار دارد ، بدون آسانسور یک معضل خواهد بود.

یا اینکه در یک بیمارستان که بخش جراحی در طبقات بالا است و بخش بستری در طبقات پایین ، انتقال بیماران بدون آسانسور بیمارستانی امکانپذیر نخواهد بود. بنا به دلایل ذکر شده آسانسور جزو مهم ترین امکانات در ساختمان ها می باشد. و با وجود افزایش قیمت و هزینه های اضافی باز هم نیاز به نصب آسانسور ضرورت دارد.

راهنمای خرید آسانسور

خرید آسانسور

خرید آسانسور

از آنجایی که وجود آسانسور در ساختمان ها به یک امر ضروری تبدیل شده است. از این رو بهتر است با راهنمای خرید آن آشنا باشید تا انتخاب درست و ایده آلی داشته باشید. از مهم ترین مواردی که در زمان خرید آسانسور باید به آن توجه کرد ، عبارتند از :

 • انتخاب بهترین و معتبرترین شرکت نصب آسانسور
 • قیمت آسانسور
 • توجه به استانداردهای آسانسور
 • متناسب بودن آسانسور با ساختمان

شرکت نصب آسانسور

یکی از مهم ترین اقدامات در زمان خرید آسانسور انتخاب معتبرترین و مجرب ترین شرکت نصب آسانسور می باشد. در حال حاضر شرکت های مختلفی در زمینه نصب آسانسور فعالیت می کنند. و تشخیص بهترین شرکت بر عهده ی مشتریان می باشد. انتخاب شرکت یکی از مراحل مهم راهنمای خرید آسانسور می باشد. برای انتخاب بهترین شرکت می توانید به نکات زیر توجه کنید:

 • شرکت نصب آسانسور باید استانداردها ، مجوزهای نصب و بهره برداری آسانسور را داشته باشد.
 • شرکت نصب آسانسور باید پروانه طراحی و مونتاژ از سازمان صنعت، معدن و تجارت را داشته باشد.
 • شرکت نصب آسانسور بایستی مجوز تایید صلاحیت از طرف سازمان ملی استاندارد داشته باشد.
 • شرکت نصب آسانسور باید برای انجام سرویس ها و تعمیرات دوره ای دارای مجوز باشد.
 • شرکت نصب آسانسور باید در زمینه ساخت قطعات آسانسور از برندهای معتبر قطعات استفاده کند.
 • یک شرکت معتبر باید پروژه های بزرگ نصب آسانسور را در رزومه کاری خود داشته باشد.
 • یکی از موضوعات مهم در راهنمای خرید آسانسور این است که شرکت آسانسور باید از طرف مشتری تایید شده باشد.
 • در زمان انتخاب یک شرکت معتبر باید به تاریخچه شرکت ، سوابق و پروژه ها توجه کرد.
 • برای انتخاب یک شرکت معتبر می توانید به قیمت نصب آسانسور نیز دقت کنید.
 • شرکت ها باید رتبه بندی قرارداد نصب آسانسور را داشته باشند.
نصب آسانسور

شرکت نصب آسانسور

استانداردها

همانگونه که در بالا اشاره کردیم ، شرکت نصب آسانسور باید یکسری تاییدیه هایی را داشته باشد. علاوه بر آن نوع آسانسور و قطعات آن یکسری استانداردهایی دارند که این استانداردها برای تامین امنیت مسافران ضروری است.

استانداردهای آسانسور در راهنمای خرید آسانسور عبارتند از :

استاندارد موضوع
۳۵۴۸ آیین کار مقررات ایمنی آسانسور
۶۳۰۳-۱ مقررات ایمنی ساختمان و نصب آسانسور های برقی
۶۳۰۳-۲ مقررات ایمنی ساختار ونصب آسانسورهای هیدرولیکی
۷۹۸۵ قفل درب
۷۹۸۶ ضربه گیر
۷۹۸۷ ترمز ایمنی
۷۹۸۸ گاورنر
۱۳۹۷۱ سیم فولادی کشیده برای طناب های بالابر (آسانسور) – ویژگی
۱۳۹۷۵ بالابر ها(آسانسور ها)پله برقی و پیاده روهای متحرک – روش شناسی ارزیابی وکاهش
۱۳۴۷۷ سازگاری الکترومغناطیسی – استاندارد گروهی محصول برای آسانسور ها – پله برقی و پیاده روهای متحرک – تشعشع
۸۰۶۰ سازگاری الکترو مغناطیسی آسانسورها ،پله برقی ونقاله های مسافر بر –تابش الکترو مغناطیسی
۱۳۴۷۲ آسانسور های نصب شده در کشتی ها – الزامات ویژه

قیمت روز خرید آسانسور

قیمت آسانسور یکی از مهم ترین موضوعاتی است که در راهنمای خرید آسانسور باید به آن دقت کرد. برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد قیمت آسانسور می توانید از شرکت های معتبر نصب آسانسور کمک بگیرید. در صورت آشنایی با برند برند قطعات آسانسور می توانید قیمت انواع آسانسور را مقایسه کرده و با توجه به بودجه خود بهترین نوع آسانسور را انتخاب کنید.

تناسب آسانسور با ساختمان

یکی از مهم ترین فاکتورها در خرید آسانسور بررسی شرایط ساختمان و انتخاب بهترین آسانسور می باشد. آسانسور باید با شرایط ساختمان متناسب باشد . از مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار در راهنمای خرید آسانسور می توان به موارد زیر اشاره کرد :

تعداد طبقات ساختمان :

هرکدام از آسانسورها مشخصات فنی متفاوتی دارند و هر کدام بر حسب تعداد طبقات مختلفی طراحی و تولید شده اند.

ظرفیت آسانسور :

هر کدام از آسانسورها و ظرفیت کابین آن محدود است . از این رو در انتخاب آسانسور بایستی به میزان ظرفیت مورد نیاز ساختمان دقت کرد.

میزان ترافیک روزانه :

در صورتی که میزان رفت و آمد افراد در ساختمان و استفاده از آسانسور بیشتر باشد بایستی سیستم آسانسور قوی تری انتخاب شود.

• شرایط جوی :

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در راهنمای خرید آسانسور شرایط جوی می باشد. برخی از آسانسورها مختص یک شرایط جوی خاصی هستند که باید به آن دقت کرد.(به عنوان مثال کابین آسانسور چوبی برای محیط های شرجی مناسب نیست.)

 • در انتخاب آسانسور باید به فضای نصب آسانسور توجه کرد.
 • در نصب آسانسور باید به اصلاحی یا احداثی بودن ساختمان توجه کرد.
 • و …

برای انتخاب بهترین آسانسور باید از یک شرکت معتبر در زمینه نصب آسانسور کمک بگیرید.

سخن پایانی

ما در این بخش راهنمای خرید آسانسور را به شما ارائه دادیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. فراموش نکنید که مهم ترین اقدام در خرید آسانسور ، انتخاب معتبرترین و مجرب ترین شرکت نصب آسانسور می باشد. این شرکت ها با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب شما را در انتخاب بهترین آسانسور یاری می کنند.