تراول کابل آسانسور قیمت – نصب و تعویض کابل تراول آسانسور

تراول کابل آسانسور چیست ؟ , خرید بهترین برند تراول کابل ایرانی و ترکیه 24 رشته با قیمت مناسب  , تعویض تراول کابل آسانسور   : برای راه اندازی آسانسور قطعات زیادی به کار می رود که هر کدام کارایی متفاوتی دارند و نصب نادرست و یا مشکل در هر کدام از آن ها باعث کار نکردن آسانسور حتی عدم فعالیت آن خواهد شد. قطعه ای که در این قسمت می خواهیم بررسی کنیم تراول کابل نام دارد که جز قطعات اصلی بخش الکتریکال می باشد که نحوه نصب آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد زیرا در صورت نصب نادرست مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد.

برای آشنایی با تراول کابل و نحوه نصب آن با ما همراه باشید. برای جلوگیری از هرگونه مشکل شما می توانید از آسانسور هیراد صنعت مشاوره گرفته و بهترین قطعه را برای آسانسور با قیمتی مناسب خریداری کنید.

تراول کابل آسانسور چیست؟

همان طور که گفته شد تراول کابل آسانسور از قطعات مهم و اصلی بخش الکتریکال می باشد که وظیفه اصلی تراول کابل انتقال درخواست ها از کابین به تابلو فرمان آسانسور است پس از ارسال هر درخواست، تابلو فرمان درخواست پردازش کرده و به موتور به عنوان نیروی محرکه لازم برای حرکت آسانسور منتقل می نماید. البته این کار به سرعت می شود؛ و قابل مشاهده نیست. این کابل از مس و یا فقط از روکش مس ساخته می شود اگر به دنبال کابل تراول باکیفیت تری هستید حتماً کابل تمام مس را انتخاب کنید.

تراول کابل آسانسور

نحوه نصب تراول کابل آسانسور

همان طور که در مطالب بالا هم اشاره شد نحوه نصب و اجرای تراول کابل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و حتماً باید توسط افراد متخصص و با تجربه نصب شود تا بعداً مشکلات مختلفی ایجاد نشود. این کابل در آسانسور از یک سو به کابین و از سوی دیگر به تابلو فرمان وصل شده است و یک کابل تخت می باشد.

تراول کابل در آسانسور به صورت ۱۲، ۱۸، ۲۰ و ۲۴ رشته مورد استفاده قرار می گیرند که نصاب حرفه ای باید آن را توسط بست os به زیر یوک کابین محکم کند. این کار طی مراحل مختلفی انجام می شود که هدف از نصب همه این رشته ها ارتباط دادن به تابلو فرمان و کابین می باشد. در حین نصب این کابل هر ۴ رشته با یک کناف نایلونی در یک شبکه قرار می گیرند که هدف از این کار محکم نگه داشتن رشته ها در جای خود می باشند.

منظور از بست os چیست؟

بست تراول کابل آسانسور که به آن بست OS نیز گفته می‌شود، برای حمایت وزن هر اندازه‌ای از کابل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تا از حرکت‌های ناخواسته کابل جلوگیری کند. معمولاً شامل یک براکت است که در دیوار بالا رونده، کابین آسانسور و دیواره چاهک وصل می‌شود. تا تراول کابل بتواند از داخل آن عبور کند. در آسانسور معمولاً از ۴ بست تراول استفاده می شود. گفتنی است: فرآیند نصب تراول کابل آسانسور زمانبر است. و نیاز به دقت زیادی از سوی نصاب آسانسور دارد.

تراول کابل آسانسور چگونه محاسبه می شود؟

قبل از نصب این کابل موردی که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد محاسبه آن می باشد. برای یک پروژه و آسانسور اگر محاسبه به درستی انجام نشود و کابل برش داده شود دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد و نمی توان آن را برای آسانسور های دیگر مورد استفاده قرار داد پس کابل برش داده شده بدون مصرف می شود به همین دلیل محاسبه باید به درستی و با دقت بالایی انجام شود. محاسبه تراول کابل کار پیچیده ای نمی باشد و فقط باید نحوه محاسبه آن را بدانید.

برای محاسبه تراول کابل کافی است تعداد توقف در عدد ۳٫۲ ضرب گردد و با عدد ۱۱ جمع شود. برای مثال برای یک آسانسور ۵ توقف ۲۷ متر تراول کابل نیاز است توجه داشته باشید در صورتی که از جعبه کارکدک در قسمت الکتریکال آسانسور استفاده نشده باشد بایستی ۲ رشته تراول کابل استفاده نمود بنابراین در آن صورت برای یک آسانسور ۵ ایستگاه ۵۴ متر تراول کابل نیاز است.

انواع برندهای معتبر تراول کابل آسانسور

در دنیا این نوع کابل توسط شرکت های معتبر مختلفی تولید می شود که خوشبختانه بیشتر آن ها به کشور ما نیز وارد می شود و شما می توانید طبق بودجه ای که دارید کابلی بسیار باکیفیت خریداری کنید که برخی از برند های معتبر عبارت اند از:

 • تراول کابل دت وایلر سوییس
 • تراول کابل آی سی سی ایتالیا
 • تراول کابل آکیش
 • دت وایلر چک
 • تراول کابل فوپا

علاوه بر برندهای معتبری خارجی در کشور ما نیز کابل های باکیفیتی تولید می شود که قیمت مطلوبی نیز دارند برخی از این برندها شامل موارد زیر می شود:

 • تراول کابل آسیا
 • تراول کابل دت وایلر ایرانی
 • کابل گلشنی

خرید تراول کابل آسانسور

از آنجا که این کابل جز قطعات مهمی در آسانسور می باشد باید در خرید و نصب آن دقت زیادی به خرج دهید. جنس و کیفیت کابل اهمیت زیادی دارد زیرا در صورت مرغوب نبودن آن ممکن است سریع تر از زمان تعیین شده آسیب ببیند و آسانسور را با مشکل رو به رو کند. در هنگام خرید کابل باید به موارد زیادی توجه کنید که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توجه به قیمت (برای این کار می توانید قیمت انواع تراول کابل را از آسانسور هیراد صنعت استعلام کنید)
 • روکش مناسبی داشته باشد.
 • بهتر است جنس آن تمام مسی باشد تا عملکرد بهتری داشته باشد.

تعویض تراول کابل آسانسور

تعویض تراول کابل آسانسور

شرکت آسانسور هیراد صنعت در نصب و راه اندازی انواع بالابر  و آسانسور در تهران و سایر شهرستان ها توانسته است رضایتمندی مشتریان خود را جلب کند از این رو برای سرویس و ارائه هر گونه خدمات آسانسور و بالابر در تمامی مناطق تهران بزرگ و اجرا و راه اندازی آسانسور و بالابر در شهرستان ها فعال است جهت دریافت اطلاعت بیشتر در خصوص خدمات تعمیر و نگهداری و نصب می توانید با کارشناسان ما در هیراد صنعت تماس بگیرید :

آدرس : تهران-مرزداران-خ ایثار-پلاک 5-ساختمان اداری افرا-واحد۱

شماره تماس :

1663 123 0912

02144296863

02144296323

ایمیل : info{at}hiradsa.ir

نکاتی در رابطه با تراول کابل آسانسور

 1. نصب این نوع کابل به زمان زیادی نیاز دارد و حدودا 2 الی 4 ساعت طول می کشد.
 2. برای نصب تراول کابل باید از نصاب حرفه ای و باتجربه بهره بگیرید زیرا نصب آن به دقت زیادی نیاز دارد.
 3. با توجه به این که کابل عمر مفید مشخصی دارد و در طول مدتی که کار می کند ممکن است کارایی خود را از دست بدهد و دچار مشکل شود که در چنین موقعیت هایی حتماً باید از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.
 4. این کابل برقرار کننده ی رابطه ی بین تابلو فرمان آسانسور و کابین آسانسور می باشد. و تابلو فرمان براساس درخواست هایی که از تراول کابل می گیرد فرمان ها را به موتور آسانسور انتقال می دهد. گفتنی است: تراول کابل توسط رشته های سیم برق خود ترمینال های تابلو فرمان را به جعبه رویزیون کابین وصل می کند.
 5. اگر کابل دچار اختلال شد برای تعویض آن باید از شرکت های خدمات دهنده آسانسور کمک بگیرید.

شرکت ارائه دهنده خدمات آسانسور

شرکت آسانسور هیراد صنعت یکی از شرکت های خدمات آسانسور می باشد که شما می توانید کمک های زیادی در رابطه با خرید، نصب و تعمیر آسانسور برای شما داشته باشد. این شرکت به صورت مستقیم انواع قطعات آسانسور را از کشور های مختلفی وارد کشور می کند و به طور مستقیم در اختیار مشتریان قرار می دهد. اگر قصد یا تعمیرخرید تراول کابل را دارید حتما از شرکت آسانسور هیراد صنعت کمک بگیرید زیرا متخصصان به طور ۲۴ ساعته خدمات مختلفی از جمله مشاوره رایگان در اختیار مشتریان قرار می دهند.