آسانسور شیشه ای قیمت – بهترین آسانسور شیشه ای گرد

آسانسور شیشه ای یکی از زیبا ترین آسانسورها هستند که علاوه بر جنبه زیبا شناختی در جا به جایی افراد و اشیاء بسیار پر کاربرد می باشند. به عقیده ی برخی از متخصصان معماری و طراحی، نام دیگر آسانسور شیشه ای، پاراناما نیز هست و بر این باورند که برای زیباتر کردن ساختمان ها از نظر معماری می توان از این آسانسورها استفاده کرد. آسانسور شیشه ای از جمله آسانسورهایی هستند که طراحی آن ها هیچ محدودیتی ندارد حتی شما هم میتوانید این آسانسورها را در ساختمان های خود به کار ببرید.

آسانسور شیشه ای گرد

مشخصات آسانسورهای شیشه ای

منظور از آسانسور شیشه ای یعنی این که در یک یا چند کابین آن شیشه به کار رفته است و کاربرد این شیشه ها به صورتی است که این امکان را برای مسافر فراهم می کند که بتواند نمای بیرون را از طریق شیشه ها مشاهده نماید.

کاربرد آسانسورهای شیشه ای در مجتمع های تجاری ومسکونی یک روش عالی و هیجان انگیز برای یک مسافرت لذت بخش است. جنس شیشه ها از نوع استنلس استیل می باشد که به صورت دودی و شفاف استفاده می شود و می توان به سلیقه های مختلف تزیین و طراحی کرد.

آسانسور هیدرولیک شیشه ای چیست؟

آسانسور شیشه ای نوعی آسانسور با سیستم هیدرولیکی می باشد که سیم بکسل و وزنه در آن تعبیه نشده است به همین دلیل نیز ظاهر جذاب و زیبایی دارد. ولی به دلیل امنیت نسبتا کم آسانسور های شیشه ای هیدرولیکی ، استفاده از آن ها محدودیت های زیادی دارد و در ساختمان های با ارتفاع بالا به کار نمی رود و فقط می توان در ساختمان هایی به کار برد که حداقل بتواند در طول مسیر سه الی پنج بار توقف نماید.

آسانسورهای شیشه ای کوچک

آسانسورهای شیشه ای با ابعاد کوچک به دلیل جذابیت و زیبایی بیشتر مورد توجه قرار می گیرند . این آسانسورها نسبت به دیگر آسانسورهای شیشه ای در سایز های کوچکتر ساخته می شوند و نمای ساختمان ها را زیباتر می کنند. علاوه بر آن هزینه طراحی و نصب آسانسورهای شیشه ای کوچک بسیار مناسب تر و با صرفه تر می باشد که با کیفیت بهتر ارائه می شوند و بیشتر افراد را در ساختمان های خود به استفاده از این آسانسورها تشویق می کند.

کابین آسانسور شیشه ای

کابین ها بخش مهمی از یک آسانسور به شمار می روند که در همه آسانسورها به کار می روند ولی در آسانسورهای شیشه ای بسیار زیبا تر ومتفاوت تر استفاده می شوند و همین زیبایی و ظاهری جذاب باعث شده است بیشتر مردم به استفاده از این آسانسورها در ساختمان های خود روی بیاورند. کابین آسانسورهای شیشه ای در شکل های متنوعی ساخته می شوند مثلا به شکل های نیم دایره ای، گرد و مکعب وجود دارند که به دلیل جذابیت می توان آن ها را در خانه های لوکس، مجتمع های تجاری، رستوران های شیک و… مورد استفاده قرار داد.

کابین آسانسور شیشه ای

آسانسور شیشه ای خانگی

در مناطق مسکونی در ساختمان هایی که طبقات آن ها به صورت دوبلکس می باشد از این نوع آسانسورها می توانیم استفاده کنیم که برای افراد مسن مناسب تر می باشد. آسانسور شیشه ای خانگی را می توان از کابین های شیشه ای ساخت که علاوه بر هزینه مناسب آن می توان از جنبه زیبایی آن نیز بهره مند شد و همچنین آرامش خاطر را برای افراد به ارمغان می آورد.

جنس شیشه آسانسور شیشه ای

با توجه به این که جنس شیشه های آسانسور شیشه ای از نوع لمینت سکوریت بوده، بنابراین مستحکم تر می باشند. همچنین استحکام همه قسمت های آسانسور ازجمله دیواره های چاله آسانسور، اتاقک، دیواره های کابین و درب های طبقات باید از نظر استحکام مورد بررسی قرار گیرد که بتواند تغییر حالت را در برابر نیروهای تنشی 300نیوتن به 5 سانتیمتر مربع را تحمل کند و اگر نتواند تحمل کند یعنی از مقاومت و استحکام کمتری برخوردار بوده و مناسب نیست. شیشه های آسانسور شیشه ای نیز باید به همین صورت مورد ارزیابی قرار گیرند.

آسانسور شیشه ای

استاندارد های آسانسور شیشه ای

آسانسور شیشه ای از استاندارهای زیر برخوردار است:

1-ایمنی

در صورت شیشه ای بودن قسمت های مختلف کابین باید پاراشوت آن از نوع تدریجی باشد و در غیر این صورت اگر شفاف نبوده و یا سرعت آسانسور کمتر از یک متر بر ثانیه باشد باید پاراشوت آن از نوع لحظه ای باشد.

نوع پوشش چاه آسانسور

به دلیل در دسترس بودن چاه آسانسور باید پوشش های زیر را دارا باشد:

  1. پوشش چاه آسانسور باید شیشه ای باشد.
  2. حداقل ارتفاع دیواره ها از سطح دسترسی2/5 متر باشد.
  3. حداقل ارتفاع دیواره ها از سمت ورودی 3/5 متر باشد.
  4. فضایی برای دسترسی پرسنل سرویس کار وجود داشته باشد تا بتوانند برای نظافت و ارائه سرویس فعالیت داشته باشند و حداقل باید 45 سانتی متر فاصله افقی داشته باشند.

2-کابین شیشه ای آسانسور

بخش شفاف کابین باید طوری طراحی شود که مانع از وارد شدن بارهای عمودی از طرف کابین شده و قاب نیز برای تحمل بار باید به گونه ای باشد که بتواند در برابر فشار های وارد شده از بار افقی تغییر شکل ندهد. این بار افقی می تواند از طرف مسافران به وجود بیاید. بخش شفاف کابین باید در برابر آتش مقاوم بوده و دارای ایمنی بیشتر باشد. درصورت استفاده از شیشه، جنس شیشه باید از نوع لمینت باشد.

کابین شیشه ای که ضخامت حداقل 10 میلیمتر دارد و سطح دیگر آن که در دسترس مسافران نمی باشد باید به وسیله لایه پلاستیکی چسب دار پوشانده شود و آینه هایی که برای تزیین آسانسور نصب می شوند بایستی دارای 6 میلیمتر ضخامت باشد.

اَشکال آسانسورهای شیشه ای

آسانسورهای شیشه ای در قالب اشکال زیر می باشند:

1-آسانسور شیشه ای گرد

در آسانسور شیشه ای گرد به دلیل قوس دار بودن کابین های شیشه ای ظاهری گرد یا نیم گرد دارند. این کابین ها در صورت شیشه ای بودن وارداتی بوده ولی اگر از جنس پلی کربنات باشند نوعی طلق محسوب می شوند.

2-آسانسور شیشه ای مربعی

این آسانسورها بر خلاف آسانسور های نوع گرد به صورت مربعی شکل و کابین های آن ازجنس شیشه بوده و معمولا در ساختمان های دو طبقه و همچنین در ساخت وساز های شیک مانند شرکت هایی که از نظر ظاهری دارای اهمیت می باشند به کار می روند.