نصب بالابر هیدرولیکی – قیمت بالابر هیدرولیکی خانگی و مغازه 1400

بالابر هیدرولیکی , فروش و نصب انواع بالابر هیدرولیکی خانگی و مغازه با قیمت مناسب , سرویس و نگهداری بالابرهای هیدرولیکی با تضمین خدمات و اصل بودن قطعات در هیراد صنعت آسانبر : در حال حاضر انواع متفاوتی از بالابرهای هیدرولیک در بازار موجود می باشند. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که مشتریان در هنگام قیمت بالابر به آن توجه می کنند ، قیمت بالابر می باشد. نکته قابل توجه این است که مشتریان علاوه بر قیمت بایستی مشخصات فنی، کیفیت ، گارانتی و خدمات پس از فروش بالابر ها را باید مد نظر قرار دهند. تا بتوانند بهترین بالابر را با قیمت مناسبی خریداری کنند.

عوامل زیادی در تعیین قیمت بالابرها موثر می باشند. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی یکسری نکات مهم در خرید بالابر اشاره کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

قیمت بالابر هیدرولیکی

قیمت بالابر هیدرولیکی

انواع بالابر هیدرولیکی

این بالابرها به دودسته تقسیم می‌شوند:

 • بالابر هیدرولیکی ثابت
 • بالابر هیدرولیکی متحرک

بالابر هیدرولیکی ثابت :

بالابر هیدرولیکی ثابت شامل سازه اصلی، هیدرولیک و سکو می‌باشد. حداقل ظرفیت حمل بار این بالابر 200 کیلوگرم و حداکثر ظرفیت آن 20 تن است و حداکثر ارتفاعی که می‌تواند جابه‌جا شود؛ 20 متر می‌باشد.

بالابر هیدرولیکی ثابت انواع گوناگونی دارد :

 • بالابر ثابت نفربر
 • بالابر ثابت باری
 • بالابر ثابت خانگی
 • بالابر ثابت فروشگاهی
 • آسانسور هیدرولیکی

ساده‌ترین نوع بالابر هیدرولیکی ثابت ، بالابر ثابت باری است که ظرفیت حمل بالایی نیز دارد. بالابر ثابت خانگی برای حمل نفرات می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و در ساختمان‌های مسکونی قابل‌نصب می‌باشد. این نوع بالابر در بین انواع بالابر ثابت بسیار پرفروش و پرکاربرد است. برای مکانی با ابعاد کوچک می‌توان از بالابر ثابت فروشگاهی یا مغازه استفاده کرد؛ زیرا این نوع بالابرهادارای قابلیت طراحی برای ظرفیت‌های کوچک می باشند. بالابر مغازه‌ای در بین بالابرهای ثابت، بهترین و مناسب‌ترین کیفیت را دارد.

بالابر هیدرولیکی متحرک :

بالابر هیدرولیکی متحرک درواقع، یک از تجهیزات صنعتی است که در جهت جابه‌جایی افراد، وسایل و مصالح صنعتی و ساختمانی به کار می‌رود. برخلاف بالابر هیدرولیکی ثابت،از بالابرهای هیدرولیکی متحرک، بیشتر در فضاهایی مانند سوله، انبار، مزارع کشاورزی و باغبانی، مکان‌های ورزشی، تفریحی، مذهبی، تحصیلی بزرگ، پروژه‌های عمرانی و ساختمانی و غیره استفاده می‌شود. علت استفاده از بالابر هیدرولیکی متحرک در چنین مکان‌هایی این است که افراد بتوانند ایمنی خود و تجهیزات را هنگام جابه‌جایی بین طبقه‌ها، تضمین کنند؛ همچنین بتوانند در ارتفاع دلخواهی جابه‌جا شوند.

حداقل ظرفیت حمل بار توسط بالابر هیدرولیکی متحرک، 100 کیلوگرم و حداکثر ظرفیت آن 500 کیلوگرم است. حداکثر ارتفاع جابه‌جایی آن نیز 20 متر می‌باشد.

بالابر هیدرولیکی متحرک دارای چرخ‌های متحرک است که مستقیماً به شاسی دستگاه وصل شده‌اند و به‌وسیله آن‌ها بر روی زمین جابه‌جا می‌شود. در این بالابر اکثراً، سازه اصلی روی دیوار قرار می‌گیرد و سکو به کمک نیرویی که توسط سیستم هیدرولیکی بالابر ایجاد می‌شود؛ در امتداد سازه اصلی بالا و پایین می‌رود. این بالابر دارای یک کابین مجهز است که در آن از سیستم هیدرولیک استفاده‌شده است. درواقع، هیچ احتیاجی به موتورخانه یا اتاقک مخصوص ندارد.

از مزیت‌های این بالابر می‌توان به ایمنی بالا هنگام جابه‌جایی و ظرفیت حمل بار بیشتر اشاره کرد. البته باوجود برخورداری از این مزایا سرعت و ارتفاع جابه‌جایی پایین‌تری دارد.

تفاوتی که بالابر هیدرولیکی ثابت با بالابر هیدرولیکی محرک دارد؛ در نوع تجهیزات و امکانات به‌کاررفته در آن‌ها می‌باشد.

اساس کار بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیکی دارای جک و یونیت هیدرولیکی است و به‌وسیله آن‌ها کار می‌کند. همان‌طور که از نامش پیداست؛ بالابر هیدرولیکی برای حرکت از نیروی هیدرولیکی موجود در سیستم خود استفاده می‌کند.

درواقع هنگامی‌که بالابر هیدرولیکی می‌خواهد به سمت بالا حرکت کند؛ موتور روشن می‌شود و شروع به چرخش می‌کند؛ چرخش موتور، پمپ هیدرولیک را نیز به چرخش درمی‌آورد؛ فشار ایجادشده توسط چرخش پمپ، روغن داخل مخزن را به سمت داخل سیلندر هل می‌دهد؛ جک هیدرولیک کار پمپاژ را انجام می‌دهد و پیستونی را که به بدنه بالابر هیدرولیکی وصل شده است؛ به سمت بالا حرکت می‌دهد؛ درنتیجه بالابر به سمت بالا حرکت می‌کند.

در مقابل، زمانی که بالابر هیدرولیکی قصد دارد به سمت پایین حرکت کند؛ شیر برقی روشن می‌شود و برق وارد بالابر می‌شود؛ شیر برقی به تانک، اجازه تخلیه روغن می‌دهد و روغن دوباره به مخزن بازمی‌گردد.

مزایای بالابر هیدرولیکی

همان‌طور که در ابتدای مقاله هم گفته شد؛ بالابر هیدرولیکی به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دارد؛ بسیار پرفروش است. از مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انعطاف‌پذیری بالایی دارد؛ دلیل این انعطاف‌پذیری بالا، استفاده از شلنگ‌های قابل‌انعطاف در سیستم بالابر است.
 • کارگران و معماران و یا سایر افراد هنگام کار در ارتفاعات، ساخت منازل، برج‌ها و یا انجام پروژه‌های عمرانی و غیره برای حفظ جان خود به امنیت بالایی نیاز دارند. این بالابر امنیت بالایی دارد و همین ویژگی، بالابر هیدرولیکی را به یکی از پرفروش‌ترین انواع بالابرها تبدیل کرده است.
 • در عین اینکه امنیت بالایی دارد، به‌صورت ساده نیز طراحی‌شده است. همان‌طور که در ابتدای متن گفته شد؛ دلیل این طراحی ساده، استفاده کم از اجزای محرک است و همین علت، بازده بالابر را افزایش داده است.
 • ازلحاظ قدرت و قیمت متنوع است.
 • به‌سادگی قابل‌نصب است.
 • با همه ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دارا است؛ قیمت مناسبی دارد. همچنین هزینه سرویس، نصب، نگهداری و تعمیرات بالابر پایین است.
 • زمان ساختن و راه‌اندازی بالابر هیدرولیک بسیار کم است.
 • برای نصب بالابر نیازی به تخریب فضای بزرگی نیست و درصد تخریب پایین است.
 • بدون اینکه آلودگی صوتی ایجاد کند؛ کار می‌کند.
 • برای مکان‌های مختلف قابل‌نصب و استفاده است.

اجزای بالابرهای هیدرولیکی

اجزای بالابر هیدرولیکی به شرح زیر است که هرکدام از آن‌ها نقش مهم و تأثیرگذاری در نحوه کارکرد بالابر دارند.

 • جک
 • یونیت هیدرولیکی
 • پمپ حلزونی
 • شیر کنترل فشار و دبی
 • شیر آسانسوری
 • موتور و پمپ هیدرولیک
 • سیلندر
 • اتصالات و شیلنگ
 • روغن زن
 • رطوبت‌گیر
 • رگلاتور
 • لوازم جانبی دیگر مربوط به بالابر

قیمت بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیک بالابری است که در آن نیروی محرکه لازم برای جابه جایی کابین به صورت هیدرولیکی تامین می شود. بالابرهای هیدولیکی خود انوع متفاوتی دارند.

کیفیت ساخت یکی از مهم ترین پارامترها در تعیین قیمت بالابر می باشد. بهترین بالابرها باید حداقل 5 سال در یک محیط صنعتی بتوانند کار کنند. بالابری از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است که از مواد اولیه باکیفیتی در ساخت آن استفاده شود ، کیفینت رنگ ، قطعات ، جوشکاری و هیدرولیک در سطح بالایی باشد.

علاوه بر کیفیت ساخت ، فاکتورهای مختلفی در تعیین قیمت بالابر موثر می باشند. که در ادامه به معرفی این عوامل و فاکتورها می پردازیم.

قیمت بالابر هیدرولیکی

قیمت بالابر هیدرولیکی

مدل و مکانیزم بالابر هیدرولیک :

یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت بالابر هیدرولیک مدل و مکانیزم حرکتی آن می باشد. در انتخاب بالابر باید به این موضوع باید توجه کرد.
در حالت کلی بالابرهای جک مستقیم ثابت در مقایسه با بالابرهای ثابت آکاردئونی قیمت پایین تری دارند. قیمت بالابرهای آکاردئونی به نابه دلایلی همچون استفاده از متریال بیشتر جهت ساخت، دقت بالاتر تکنولوژی تولید و زمان بر بودن طراحی و مهندسی بالاتر است. درسته که قیمت بالابرهای آکاردئونی بالاتر است اما در مقابل این بالابرها از سطح ایمنی بالاتری برخوردارند و طول این بالابرها چندین برابر بالابر های جک مستقیم می باشد.
لازم به ذکر است که بگوییم ؛ بالابرهای سیار ستونی از نظر قیمتی با بالابر آکاردئونی سیار برابری می کنند. قیمت بالابر هیدرولیکی خودکششی به دلیل مجهز بودن به موتور برای حرکت و دارا بودن سیستم ایمنی قوی ، بالاتر می باشد.

در انتخاب بالابر علاوه بر بودجه بایستی به کاربرد آن نیز توجه کرد. در یکسری از موارد نباید کیفیت را فدای قیمت کرد و با صرف هزینه های بیشتر باید بالابر مناسب تری را خرید. در برخی از موارد دیگر بالابرهای گران قیمت صرفه اقتصادی نخواهند داشت .

بالابر هیدرولیک

بالابر هیدرولیک

جنس فولاد ، طراحی و تکنولوژی ساخت

در ساخت بالابر تلاش بر این است که بالابر وزن کمتری داشته باشد تا جابه جایی آن راحت تر باشد. وزن کمتر در بالابر باتری دار یا بالابر دیزلی می تواند باعث کاهش مصرف سوخت شود. و طول عمر باتری را افزایش دهد. این موارد در تعیین قیمت بالابر هیدرولیکی تاثیر گذار است.

بسیاری از شرکت¬های مطرح فعال در صنعت بالابر به منظور کاهش وزن بالابر از فولاد¬هایی با استحکام بالا و فولادهای کارسرد شده استفاده می کنند. در چنین شرایطی عملیات فرم دهی و جوشکاری فولاد فقط با استفاده از تجهیزات خاص تر و گران قیمت تر انجام می گیرد. در نتیجه قیمت بالابر افزایش خواهد یافت.

در بالابر نیسانی و بالابر پشت کامیونی به دلیل محدودیت های خودروی حامل، رعایت وزن بسیار حائز اهمیت می باشد. با بهره گیری از فولادهای استحکام بالا، امکان نصب بالابر با ارتفاع بیشتر روی خودروی سبک تر فراهم می شود. از این رو مشتریان هزینه خودروی حامل مقرون به صرفه تری خواهند داشت.

همانگونه که در بالا اشاره کردیم ، قیمت بالابر هیدرولیکی با وزن آن رابطه دارد. در این میان طراحان بالابرهای سیار و بالابرهای خودکششی همواره در تلاشند تا وزن بالابر را کاهش دهند. در بالابرهای تلسکوپی و یا مفصلی به منظور کاهش وزن شکل بوم ها پیچیده تر می شود و بوم ها از شکل مقاطع مریعی به مقاطع چند ضلعی تغییر داده می شوند.

یکی از مهم ترین مزایای کاهش وزن بالابرها این است که امکان استفاده در طبقات مختلف فراهم شده است.

طراحان سعی بر این دارند که در بالابر آکاردئونی سیار طراحی را بهبوده داده و از نرم افزارهای روز دنیا به منظور تحلیل استحکام بازوها و نیروها استفاده کنند، تا بتوانند وزن بالابر را کاهش دهند. از این رو می توان گفت قیمت بالابر هیدرولیکی تحت تاثیر مدت زمان لازم برای طراحی و مهندسی دستگاه می باشد.

هر اندازه که فرم سازه برای سبک سازی پیچیده تر شود. قیمت بالابر متحرک نیز بیشتر خواهد شد.

سیستم های ایمنی:

محاسبات دقیق و اعمال ضرایب ایمنی در سازه یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت بالابرها می باشد. به عنوان مثال طبق استاندارهای بین المللی انجام محاسبات نیروهای جانبی، شیب زمین، نیروی باد و… در ساخت بالابر بسیار حائز اهمیت است. این در حالی است که بسیاری از شرکت ها و کارگاه های تولید بالابر این استانداردها را در نظر نمی گیرند.
از این رو می توان گفت تجهیزات ایمنی هیدرولیک مانند قفل کن، فلو کنترل، فشار شکن و… قیمت بالابر هیدرولیکی را تحت تاثیر قرار می دهند.

علاوه بر موارد ذکر شده تجهیزات برقی محافظ برق مانند بی متال و حتی تجهیزات تخصصی تر ایمنی بالابر مثل لودسل، پرشرسوئیچ، تراز الکترونیکی و… در تعیین قیمت بالابر موثر هستند. مطابق با استاندارد، یک بالابر میتواند همه یا برخی از ویژگی های ذکر شده را داشته باشد. به عنوان مثال در بالابرهای خود کششی وجود تراز الکترونیکی الزامی می باشد.

بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیکی

قطعات مورد استفاده:

یکی دیگر از موارد موثر در تعیین قیمت بالابر کیفیت قطعات استاندارد مورد استفاده در یک بالابر ، برند آن مانند موتور، پمپ، قطعات برقی و… ، نو بودن و اصلی بودن آنها می باشد.
بعضی از تولیدکنندگان به منظور کاهش قیمت بالابر هیدرولک از قطعات دست دوم و یا تقلبی استفاده می¬کنند . به عنوان مثال با استفاده از لاستیک دست دوم و یا موتور مستعمل می توان قیمت بالابر را کاهش داد.

در بالابر های فروشگاهی، کیفیت زنجیر ها، کیفیت جک هیدرولیک و قطعات مصرفی در قیمت و ایمنی بالابر موثر می باشند.

رنگ بالابر

یکی دیگر از فاکتورهای موثر در تعیین قیمت بالابر ، رنگ آن می باشد. متاسفانه بسیاری از مشتریان به این موضوع توجه نمی کنند. اما باید بگوییم که بالابر نیز همانند تمام ماشین آلات صنعتی دیگر ، مثل لیفتراک ، جرثقیل و … مستلزم تجربه شرایط سخت صنعتی می باشد.

برخی از تولید کنندگان بالابر به منظور کاهش هزینه بالابر برخی از مراحل رنگ آمیزی را حذف می کنند. به عنوان مثال فولاد چرب ،برای اینکه رنگ را به خوبی پوشش دهد ، در ابتدا بایستی چربی زدایی شود و بعد سند بلاست شود تا در طول زمان دچار افت کیفیت نشود.

نوع رنگ در تعیین قیمت بالابر هیدرولیک بسیار حائز اهمیت است. پوشش گالوانیزه گرم ماندگاری بیشتری خواهد داشت. رنگ کوره ای (رنگ الکترواستاتیک) و یا رنگ آمیزی به روش غوطه وری نیز کیفیت بالایی خواهد داشت. پس از آن رنگ خودرویی و در نهایت رنگ های متفرقه است. هر اندازه که کیفیت رنگ پایین تر باشد یک بالابر ، قیمت ارزان تری خواهد داشت. هرچه قیمت پایین تر باشد. کیقیت نیز پایین تر خواهد بود. رنگ به مرور زمان پوسته پوسته می شود و تحت تاثیر عواملی مثل آفتاب، رطوبت، ضربه و… جدا می شود و سازه اصلی بالابر خورده شده و زنگ می زند.