قیمت بهترین بالابر هیدرولیکی متحرک خانگی و مغازه – 09121231663

بالابر هیدرولیک , فروش و نصب انواع بالابر هیدرولیک خانگی و مغازه با قیمت مناسب , سرویس و نگهداری بالابرهای هیدرولیکی با تضمین خدمات و اصل بودن قطعات در هیراد صنعت آسانبر : در حال حاضر انواع متفاوتی از بالابرهای هیدرولیک در بازار موجود می باشند. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که مشتریان در هنگام قیمت بالابر به آن توجه می کنند ، قیمت بالابر می باشد. نکته قابل توجه این است که مشتریان علاوه بر قیمت بایستی مشخصات فنی، کیفیت ، گارانتی و خدمات پس از فروش بالابر ها را باید مد نظر قرار دهند. تا بتوانند بهترین بالابر را با قیمت مناسبی خریداری کنند.

عوامل زیادی در تعیین قیمت بالابرها موثر می باشند. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی یکسری نکات مهم در خرید بالابر اشاره کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

قیمت بالابر هیدرولیکی

قیمت بالابر هیدرولیکی

قیمت بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیک بالابری است که در آن نیروی محرکه لازم برای جابه جایی کابین به صورت هیدرولیکی تامین می شود. بالابرهای هیدولیکی خود انوع متفاوتی دارند.

کیفیت ساخت یکی از مهم ترین پارامترها در تعیین قیمت بالابر می باشد. بهترین بالابرها باید حداقل 5 سال در یک محیط صنعتی بتوانند کار کنند. بالابری از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است که از مواد اولیه باکیفیتی در ساخت آن استفاده شود ، کیفینت رنگ ، قطعات ، جوشکاری و هیدرولیک در سطح بالایی باشد.

علاوه بر کیفیت ساخت ، فاکتورهای مختلفی در تعیین قیمت بالابر موثر می باشند. که در ادامه به معرفی این عوامل و فاکتورها می پردازیم.

قیمت بالابر هیدرولیکی

قیمت بالابر هیدرولیکی

مدل و مکانیزم بالابر هیدرولیک :

یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت بالابر هیدرولیک مدل و مکانیزم حرکتی آن می باشد. در انتخاب بالابر باید به این موضوع باید توجه کرد.
در حالت کلی بالابرهای جک مستقیم ثابت در مقایسه با بالابرهای ثابت آکاردئونی قیمت پایین تری دارند. قیمت بالابرهای آکاردئونی به نابه دلایلی همچون استفاده از متریال بیشتر جهت ساخت، دقت بالاتر تکنولوژی تولید و زمان بر بودن طراحی و مهندسی بالاتر است. درسته که قیمت بالابرهای آکاردئونی بالاتر است اما در مقابل این بالابرها از سطح ایمنی بالاتری برخوردارند و طول این بالابرها چندین برابر بالابر های جک مستقیم می باشد.
لازم به ذکر است که بگوییم ؛ بالابرهای سیار ستونی از نظر قیمتی با بالابر آکاردئونی سیار برابری می کنند. قیمت بالابر هیدرولیکی خودکششی به دلیل مجهز بودن به موتور برای حرکت و دارا بودن سیستم ایمنی قوی ، بالاتر می باشد.

در انتخاب بالابر علاوه بر بودجه بایستی به کاربرد آن نیز توجه کرد. در یکسری از موارد نباید کیفیت را فدای قیمت کرد و با صرف هزینه های بیشتر باید بالابر مناسب تری را خرید. در برخی از موارد دیگر بالابرهای گران قیمت صرفه اقتصادی نخواهند داشت .

بالابر هیدرولیک

بالابر هیدرولیک

جنس فولاد ، طراحی و تکنولوژی ساخت

در ساخت بالابر تلاش بر این است که بالابر وزن کمتری داشته باشد تا جابه جایی آن راحت تر باشد. وزن کمتر در بالابر باتری دار یا بالابر دیزلی می تواند باعث کاهش مصرف سوخت شود. و طول عمر باتری را افزایش دهد. این موارد در تعیین قیمت بالابر هیدرولیکی تاثیر گذار است.

بسیاری از شرکت¬های مطرح فعال در صنعت بالابر به منظور کاهش وزن بالابر از فولاد¬هایی با استحکام بالا و فولادهای کارسرد شده استفاده می کنند. در چنین شرایطی عملیات فرم دهی و جوشکاری فولاد فقط با استفاده از تجهیزات خاص تر و گران قیمت تر انجام می گیرد. در نتیجه قیمت بالابر افزایش خواهد یافت.

در بالابر نیسانی و بالابر پشت کامیونی به دلیل محدودیت های خودروی حامل، رعایت وزن بسیار حائز اهمیت می باشد. با بهره گیری از فولادهای استحکام بالا، امکان نصب بالابر با ارتفاع بیشتر روی خودروی سبک تر فراهم می شود. از این رو مشتریان هزینه خودروی حامل مقرون به صرفه تری خواهند داشت.

همانگونه که در بالا اشاره کردیم ، قیمت بالابر هیدرولیکی با وزن آن رابطه دارد. در این میان طراحان بالابرهای سیار و بالابرهای خودکششی همواره در تلاشند تا وزن بالابر را کاهش دهند. در بالابرهای تلسکوپی و یا مفصلی به منظور کاهش وزن شکل بوم ها پیچیده تر می شود و بوم ها از شکل مقاطع مریعی به مقاطع چند ضلعی تغییر داده می شوند.

یکی از مهم ترین مزایای کاهش وزن بالابرها این است که امکان استفاده در طبقات مختلف فراهم شده است.

طراحان سعی بر این دارند که در بالابر آکاردئونی سیار طراحی را بهبوده داده و از نرم افزارهای روز دنیا به منظور تحلیل استحکام بازوها و نیروها استفاده کنند، تا بتوانند وزن بالابر را کاهش دهند. از این رو می توان گفت قیمت بالابر هیدرولیکی تحت تاثیر مدت زمان لازم برای طراحی و مهندسی دستگاه می باشد.

هر اندازه که فرم سازه برای سبک سازی پیچیده تر شود. قیمت بالابر متحرک نیز بیشتر خواهد شد.

سیستم های ایمنی:

محاسبات دقیق و اعمال ضرایب ایمنی در سازه یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت بالابرها می باشد. به عنوان مثال طبق استاندارهای بین المللی انجام محاسبات نیروهای جانبی، شیب زمین، نیروی باد و… در ساخت بالابر بسیار حائز اهمیت است. این در حالی است که بسیاری از شرکت ها و کارگاه های تولید بالابر این استانداردها را در نظر نمی گیرند.
از این رو می توان گفت تجهیزات ایمنی هیدرولیک مانند قفل کن، فلو کنترل، فشار شکن و… قیمت بالابر هیدرولیکی را تحت تاثیر قرار می دهند.

علاوه بر موارد ذکر شده تجهیزات برقی محافظ برق مانند بی متال و حتی تجهیزات تخصصی تر ایمنی بالابر مثل لودسل، پرشرسوئیچ، تراز الکترونیکی و… در تعیین قیمت بالابر موثر هستند. مطابق با استاندارد، یک بالابر میتواند همه یا برخی از ویژگی های ذکر شده را داشته باشد. به عنوان مثال در بالابرهای خود کششی وجود تراز الکترونیکی الزامی می باشد.

بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیکی

قطعات مورد استفاده:

یکی دیگر از موارد موثر در تعیین قیمت بالابر کیفیت قطعات استاندارد مورد استفاده در یک بالابر ، برند آن مانند موتور، پمپ، قطعات برقی و… ، نو بودن و اصلی بودن آنها می باشد.
بعضی از تولیدکنندگان به منظور کاهش قیمت بالابر هیدرولک از قطعات دست دوم و یا تقلبی استفاده می¬کنند . به عنوان مثال با استفاده از لاستیک دست دوم و یا موتور مستعمل می توان قیمت بالابر را کاهش داد.

در بالابر های فروشگاهی، کیفیت زنجیر ها، کیفیت جک هیدرولیک و قطعات مصرفی در قیمت و ایمنی بالابر موثر می باشند.

رنگ بالابر

یکی دیگر از فاکتورهای موثر در تعیین قیمت بالابر ، رنگ آن می باشد. متاسفانه بسیاری از مشتریان به این موضوع توجه نمی کنند. اما باید بگوییم که بالابر نیز همانند تمام ماشین آلات صنعتی دیگر ، مثل لیفتراک ، جرثقیل و … مستلزم تجربه شرایط سخت صنعتی می باشد.

برخی از تولید کنندگان بالابر به منظور کاهش هزینه بالابر برخی از مراحل رنگ آمیزی را حذف می کنند. به عنوان مثال فولاد چرب ،برای اینکه رنگ را به خوبی پوشش دهد ، در ابتدا بایستی چربی زدایی شود و بعد سند بلاست شود تا در طول زمان دچار افت کیفیت نشود.

نوع رنگ در تعیین قیمت بالابر هیدرولیک بسیار حائز اهمیت است. پوشش گالوانیزه گرم ماندگاری بیشتری خواهد داشت. رنگ کوره ای (رنگ الکترواستاتیک) و یا رنگ آمیزی به روش غوطه وری نیز کیفیت بالایی خواهد داشت. پس از آن رنگ خودرویی و در نهایت رنگ های متفرقه است. هر اندازه که کیفیت رنگ پایین تر باشد یک بالابر ، قیمت ارزان تری خواهد داشت. هرچه قیمت پایین تر باشد. کیقیت نیز پایین تر خواهد بود. رنگ به مرور زمان پوسته پوسته می شود و تحت تاثیر عواملی مثل آفتاب، رطوبت، ضربه و… جدا می شود و سازه اصلی بالابر خورده شده و زنگ می زند.