بالابر نفربر مراکز خرید – قیمت بالابر نفربر متحرک

مرکز فروش بالابر نفربر در تهران , فروش انواع بالابر نفربر مراکز خرید با قیمت مناسب و تضمین کالا و خدمات پس از فروش – هیراد صنعت آسانبر : در حال حاضر به دلیل پیشرفت تکنولوژی و صنعتی شدن شهرها و تغییرات اجتماعی نیاز به وسیله ای چون بالابر بیشتر از پیش می باشد. بالابر نفربر ماشین هیدرولیکی است که به منظور جابه جایی اشخاص یا بار مورد استفاده قرار می گیرد. بالابرها مکانیزم خاص خود را دارند و متفاوت از جرثقیل ها ، لیفتراک ها و آسانسورها هستند.

از آنجایی که بالابر نفربر به منظور جابه جایی اشخاص استفاده می شود ،بایستی از لحاظ ایمنی در سطح بالایی باشد. این بالابرها به صورت نیم کابین و تمام کابین ساخته می شوند. بالابرها آسانسور هیرولیکی نیز گفته می شود.

بالابر نفربر

بالابر نفربر

بالابر نفربر مراکز خرید

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم ، بالابر نفربر از نوع بالابر هیدرولیکی می باشد. این بالابرها از لحاظ امنیت و سرعت انجام کار در درجه ی بالایی قرار دارند. از این رو استفاده از این نوع بالابرها در مراکز خرید بسیار رایج می باشد.

امنیت و استحکام این بالابرها به این دلیل است که نیروی محرکه ی مورد نیاز از طریق نیروی هیدرولیک تحت فشار تامین می شود.

این نوع بالابرها برای انتقال افراد به بالاتر از 5 متر کاربرد دارند. فناوری به کار رفته در این نوع بالابرها ساده است. از این رو فرسودگی و خرابی قطعات این بالابرها بسیار کم است.

بالابر نفربر مراکز خرید در ابعاد کوچک برای عبور از درب ها یا ورود به آسانسور قابل تولید می باشد. از این رو در کارخانجات ، مراکز خرید و موسسات از درب هایی با اندازه معمول استفاده می شود.

بالابر آکاردئونی متحرک

بالابر آکاردئونی متحرک

بالابر آکاردئونی متحرک

بالابر آکاردئونی متحرک ، یکی از بالابرهایی است که به طور رایج در مراکز خرید مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع بالابرها بسته به مدلشان 2 الی 3 نفر را به همراه ابزارها به ارتفاع مورد نظر منتقل می کنند. ظرفیت این بالابرها بالای 300 کیلوگرم است.

از مهم ترین مزیت های بالابر آکاردئونی که نوعی بالابر نفر مراکز خرید می باشد ، می توان به ابعاد بسته شده کم برای عبور از درب ها ، جابجایی آسان و استهلاک پایین اشاره کرد. برخی از مدل های این نوع بالابر سکوی کشویی دارند. از این رو دسترسی به نقاط کور توسط این بالابرها به راحتی امکانپذیر می باشد.

بالابرهای آکاردئونی به صورت خودکششی نیز قابل تولید می باشند. و به دلیل سرعت عمل بالا و حرکت آسان در مراکز تجاری بزرگ تر مانند هایپر مارکت ها ، مال ها و سیتی سنتر های بزرگ و وسیع مورد توجه قرار می گیرند. بالابرهای خودکششی در مقایسه با نوع ساده ی آن ها از قیمت بالاتری برخوردارند.

بالابر ستونی

بالابر ستونی

بالابر ستونی

بالابر ستونی یکی دیگر از انواع بالابر نفربر مراکز خرید می باشد. این بالابرها در انواع متفاوتی تولید می شوند. در مراکز خرید از نوع تک ریل این بالابر استفاده می شود. از مهم ترین مزیت های این بالابر می توان به وزن کم ، جابه جایی آسان و ابعاد مناسب برای عبور از درب ها اشاره کرد.

بالابرهای ستونی همانند بالابرهای آکاردئونی از روی سکو و زمین قابل کنترل می باشند. و فقط با فشار بر روی دکمه می توان در هر ارتفاعی متوقف شد.

انواع بالابرهای ستونی

بالابرهای ستونی خود به انواع زیر دسته بندی می شوند:

بالابر تک ریلی

بالابرهای تک ریلی بین ارتفاع 8 تا 11 متر قابل تولید هستند. این نوع بالابرها برای انتقال یک نفر طراحی شده اند و ظرفیتی حدود 130 کیلوگرم دارند. و به عنوان بالابر نفربر مراکز خرید کاربرد دارند.

بالابر دو ریلی

بالابرهای دوریل آلومینیومی ظرفیتی حدود 220 کیلوگرم دارند. و بین ارتفاع 8 تا 14 متر قابل تولید می باشند. این نوع بالابرها در ابعاد بزرگتری تولید می شوند. و از این رو ممکن است عبور از درب آن ها کمی دشوار باشد. این نوع بالابرها برای نصب چراغ های هوایی ، تغییر و نگهداری ، تمیز کردن پنجره و نمای ساختمان مورد استفاده قر ار میگیرند.

بالابر عنکبوتی

بالابر عنکبوتی

بالابر عنکبوتی

در طی چند سال اخیر ،بالابرهای عنکبوتی مورد توجه بسیاری از مدیران مراکز تجاری قرار گرفته اند. با بزرگ تر شدن ساختمان ها ، دسترسی به یکسری از مناطق نیز دشوار می شوند. و نظافت و نگهداری چالش برانگیز می شود. بالابر عنکبوتی یکی از انواع بالابر نفربر مراکز خرید می باشد که قدرت مانور بالایی دارند و برای ارتفاع بالاتر از 12 متر نیز طراحی می شوند.

بالابرهای عنکبوتی در انواع متفاوتی تولید می شوند. یکی از مدل ها مجهز به شنی لاستیکی هستند. و حرکت روی پله برای آن ها آسان است. این بالابرها در ابعاد بسته شده ، از ابعاد کمی برخوردارند . از این رو عبور از هر دری برای آن ها امکانپذیر است.

کار کردن با بالابرهای عنکبوتی کمی دشوار است و نیاز به تمرین و آموزش حرفه ای دارد. مهم ترین مزیت این نوع بالابرها دسترسی به نقاط کور و وزن پایین این دستگاه می باشد.

استفاده از این نوع بالابر نفربر مراکز خرید ، به جهت دسترسی از داخل وُیدها به تاسیسات موجود در ارتفاع در مراکز تجاری که طراحی خاص و مدرن دارند، بسیار رایج است. هزینه این نوع بالابر برای مراکز تجاری بزرگ قابل توجیه می باشد.

مزایای بالابر عنکبوتی

از مهم ترین مزایای این بالابرها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. این نوع بالابرها مجهز به باطری می باشند. از این رو آلودگی هوا و سرو صدا ندارند.
2. به دلیل استفاده از شنی های لاستیکی به سنگ کف آسیبی وارد نمی شود.
3. این نوع بالابرها بر روی موانع مختلف از جمله مناطقی با اختلاف سطح قابل تنظیم هستند.
4. ورود و خروج از درب این بالابرها آسان است.
5. این بالابرها محدودیت های فضای معماری را پوشش می دهند.
6. بالابر نفربر مراکز خرید عنکبوتی از وزن کمی برخوردار است. و به سنگ کف مجموعه فشاری وارد نمی کند.

بالابر های بوم لیفت خودکششی

در مراکز تجاری بزرگ با وسعت زیاد از بالابرهای نفربر مفصلی یا بالابر تلسکوپی خود کششی استفاده می شود. این بالابرها سرعت عمل بالایی دارند و قابل حرکت در ارتفاع بالا می باشند. از این رو امکان دسترسی به نقاط کور را فراهم می کنند. کار کردن با این بالابر دشوار است و نیاز به آموزش و تمرین حرفه ای دارد. این بالابرها از قیمت بالایی برخوردارند.

بالابرهای بوم لفت برای دسترسی به بخش های مختلف بناهای تجاری ، مذهبی و فرهنگی برای تعمیر و نظافت مورد استفاده قرار می گیرند.

بالابر نفربر مراکز خرید بوم لیفت کششی در موارد زیر کاربرد دارند:

  • گنبد مساجد و برخی از مجتمع های تجاری
  • بنای فضاهای دایره ای شکل در مجتمع های تجاری و اداری موسوم به void که به منظور ارتباط بین دو بلوک ساخته می شوند.

امنیت بالابرها

بالابرهای نفربر به دلیل انتقال اشخاص باید از ایمنی بالایی برخوردار باشند. ممکن است به دلیل عدم آموزش کافی و مناسب ، عدم اطلاع درست از نحوه کارکرد بالابر نفربر، و حتی عدم انتخاب بالابر مناسب هنگام خرید ، حوادث و مشکلات بزرگی در مجتمع های تجاری و صنعتی ایجاد شود. با رعایت نکات زیر از بروز حادثه می توان جلوگیری کرد :

  • آموزش اپراتور
  • اطمینان از استحکام بالابر
  • تثبیت صحیح بالابر در محل مورد استفاده توسط جکهای جانبی
  • تعویض به موقع قطعات فرسوده
  • بازدید دوره ای توسط اشخاص متخصص
  • کنترل و محافظت از کابین